Aktuality mailom
Ak máte záujem pravidelne dostávať aktuality z ministerstva na Vašu mailovú adresu, registrujte sa prosím.

Aktuality

J. Figeľ: Chceme rozlietať Slovensko [mapa vnútri]

19.05.2011

Bratislava ( 19. mája 2011 ) – V tejto letnej sezóne bude mať Bratislava niekoľko nových, alebo obnovených priamych leteckých spojení, zabezpečovaných rôznymi leteckými dopravcami. Oznámil to dnes počas Hodiny otázok v Národnej rade SR prvý podpredseda vlády a minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Figeľ.

„Pre Letisko M. R. Štefánika a rozvoj leteckej dopravy je to významný a pozitívny krok – ide o pravidelné spojenia z hlavného mesta Slovenska do naozajstných medzinárodných dopravných uzlov“, povedal v tejto súvislosti minister J. Figeľ. „To je cesta, ktorou by sa malo letisko uberať - renomovaní dopravcovia a pravidelné spojenia. Chceme rozlietať Slovensko a toto je dobrá správa, ktorá ma utvrdzuje, že bratislavské letisko ide správnou cestou. Nový manažment aj s našou podporou urobil opatrenia, ktoré napomáhajú nášmu zámeru rozlietať Slovensko.“

Ide o tieto spojenia z Bratislavy:

- Od 1. júna sa obnovuje priame letecké spojenie medzi Bratislavou a Moskvou / Vnukovo. Ruská letecká spoločnosť UTair bude túto linku prevádzkovať 4 x týždenne, v pondelok, stredu, piatok a v nedeľu.

- České aerolínie už v júni 2011 otvárajú priame pravidelné lety z Bratislavy do Amsterdamu (4 x týždenne), Barcelony (2 x), Bruselu (3 x), Larnaky (3 x), Paríža (7 x) a Ríma (5 x). Spolu to bude 24 letov týždenne.

- Od 14. 6. 2011 sa plánuje otvorenie pravidelnej linky do Tirany. Linku má prevádzkovať albánska spoločnosť Belle Air 1 x týždenne (v utorok).

- Spoločnosť Ryanair už v marci 2011 rozšírila svoju ponuku z Bratislavy o linku na Gran Canaria, ktorá v súčasnosti lieta 2 x týždenne v utorok a v piatok.

Okrem Letiska M. Rastislava Štefánika v Bratislave má novú linku aj Letisko Poprad-Tatry. Spoločnosť České aerolínie v máji 2011 otvorila linku Praha – Poprad – Praha. Na linke sa v súčasnosti lieta 3 x týždenne, od júla sa počet frekvencií zvýši na 4.


späť

na začiatoktlačiť