TLAČOVÉ SPRÁVY

Zrušiť filter
 • Kampaň Do práce na bicykli je pre záujemcov ešte otvorená
  20.04.2018 [Aktuality]
  Kampaň Do práce na bicykli naberá na intenzite. Do 5. ročníka tejto celonárodnej kampane sa ku dnešnému dňu zapojilo už 81 miest a obcí. Je to o 7 samospráv viac ako v rovnakom porovnávacom období minulého roka. Svojou účasťou chcú napĺňať základnú myšlienku tohtoročnej kampane „Odhodlaj sa zmeniť svoj pohľad na cestu do práce“. Cyklisti majú stále šancu zapojiť sa bezplatne do súťaže aj počas nasledujúcich dvoch týždňov, a to až do soboty 5. mája 2018.
 • Ministerstvo dopravy, župa a obce majú spoločný záujem na výstavbe dopravnej infraštruktúry
  19.04.2018 [Aktuality]
  Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek spolu s predsedom bratislavskej župy Jurajom Drobom a tamojšími starostami vyzvali rôzne občianske iniciatívy, aby rozumne využívali svoje právo vyjadrovať sa k verejným veciam ako je výstavba ciest. Skúsenosti jednoznačne ukazujú, že zneužívanie tohto práva a neopodstatnené námietky v procesoch súvisiacich so životným prostredím alebo stavebnými povoleniami predlžujú a predražujú dokončenie výstavby o celé roky.
 • Ministerstvo dopravy odmieta špekulácie o výstavbe v starom koryte Dunaja
  18.04.2018 [Aktuality]
  V starom koryte Dunaja nateraz nie je plánovaná žiadna výstavba vodných diel. Ministerstvo dopravy rázne odmieta špekulácie a tvrdenia, ktoré sa v posledných dňoch objavili v médiách a vyhláseniach viacerých združení v reakcii na vyhotovenie výskumnej štúdie. Rezort dopravy ju nechal vypracovať pre interné účely. Štúdia v skutočnosti prináša odborný náčrt na otázku možného zabezpečenia podmienok v starom koryte Dunaja v prípade výpadku oboch plavebných komôr na vodnom diele Gabčíkovo.
 • Minister vyzval koncesionára, aby zintenzívnil práce na D4/R7
  18.04.2018 [Aktuality]
  Výstavba na diaľničnom obchvate Bratislavy a s ním súvisiacej rýchlostnej cesty R7 sa začala, ale tempo prác stále nie je také ako minister očakával.
 • Slovensko hostí dopravných expertov z celej Európy
  10.04.2018 [Aktuality]
  Slovensko je v týchto dňoch miestom zasadnutia európskych dopravných expertov.
 • Najpozoruhodnejšie rytiny Františka Horniaka sa vystavujú
  09.04.2018 [Aktuality]
  Dielo významného tvorcu slovenských poštových známok a rytca Františka Horniaka zaznamenalo mimoriadny úspech. Pre veľký záujem otvorilo ministerstvo dopravy v spolupráci s Poštovým múzeom výstavu s názvom „Najpozoruhodnejšie rytiny Františka Horniaka“. Výber z jeho diela, ako aj majstrovstvo známkovej miniatúry, bude môcť obdivovať široká verejnosť v priestoroch rezortu dopravy na Námestí slobody v Bratislave od utorka 10. apríla do piatka 13. apríla 2018 od 11:00 do 14:00 hod.
 • V Štúrove budú mať novú okružnú križovatku.
  06.04.2018 [Aktuality]
  Tranzit v meste Štúrovo má zlepšiť rekonštrukcia križovatky na ceste I/76 Štúrovo a pokračujúca Nánanská cesta.
 • V Štúrove budú mať novú okružnú križovatku.
  06.04.2018 [Aktuality]
  Tranzit v meste Štúrovo má zlepšiť rekonštrukcia križovatky na ceste I/76 Štúrovo a pokračujúca Nánanská cesta.
 • Výstavba D1 pri Košiciach ide podľa plánu
  04.04.2018 [Aktuality]
  Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek osobne skontroloval prebiehajúce stavebné práce na diaľnici pri Košiciach.
 • Už čoskoro sa začne s výstavbou mosta cez Ipeľ
  28.03.2018 [Aktuality]
  Dodatok k dohode medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Maďarska o výstavbe cestného mosta nad riekou Ipeľ bol schválený.
 • Súkromný dopravca RegioJet vstupuje do bratislavskej integrovanej dopravy
  27.03.2018 [Aktuality]
  Vo vlakoch spoločnosti RegioJet bude od 1. apríla 2018 platiť nová tarifa verejnej osobnej dopravy.
 • Rezort dopravy podporuje systém duálneho vzdelávania
  27.03.2018 [Aktuality]
  Nedostatok kvalitných odborníkov v sektore dopravy môže pomôcť vyriešiť intenzívnejšie zapojenie všetkých zainteresovaných do systému duálneho vzdelávania.
 • Rezort dopravy podporuje systém duálneho vzdelávania
  27.03.2018 [Aktuality]
  Bratislava (27. marca 2018) – Nedostatok kvalitných odborníkov v sektore dopravy môže pomôcť vyriešiť intenzívnejšie zapojenie všetkých zainteresovaných do systému duálneho vzdelávania.
 • Až 81 pôšt pre daňové priznania predĺži otváracie hodiny
  26.03.2018 [Aktuality]
  V posledný deň lehoty na ich podanie, ktorým je utorok 3.4.2018, budú predĺžené otváracie hodiny vybraných pôšt po celom Slovensku.
 • Ministrom dopravy ostáva Arpád Érsek.
  22.03.2018 [Aktuality]
  Prezident Andrej Kiska dnes vymenoval novú vládu. Ministrom dopravy ostáva Arpád Érsek. “Je mi cťou, že môžem pokračovať v začatej práci, ktorej je na rezorte dopravy veľa”, povedal minister dopravy Arpád Érsek.