TLAČOVÉ SPRÁVY

Zrušiť filter
 • Zmeny v taxislužbe sú definitívne schválené
  17.12.2018 [Aktuality]
  Už aj prezident SR Andrej Kiska podpísal novelu zákona o cestnej doprave, ktorú pripravilo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.
 • Petra Vlhová bude lákať na zimnú dovolenku na Slovensku
  13.12.2018 [Aktuality]
  Slovenská lyžiarka svetového formátu Petra Vlhová sa stala tvárou zimnej kampane „Dovolenka na Slovensku - dobrý nápad“.
 • Minister dopravy Arpád Érsek a jeho maďarský kolega podpísali dohody o výstavbe mostov ponad rieky na spoločnej hranici
  11.12.2018 [Aktuality]
  Obce Dobrohošť a Dunakility spojí nový most pre peších a cyklistov ponad Dunaj. Cestný most pre autá do 3,5 tony, cyklistov aj peších pribudne aj nad Ipľom medzi obcami Vrbovka a Őrhalom.
 • Eurofondové dopravné projekty majú zabezpečené spolufinancovanie
  10.12.2018 [Aktuality]
  Slovenská republika podpísala s Európskou investičnou bankou (EIB) novú rámcovú Dohodu o financovaní. Ministerstvo dopravy a výstavby SR z nej bude čerpať rámcový úver na spolufinancovanie investícií v oblasti dopravy pre projekty Operačného programu Integrovaná infraštruktúra (OPII) a Nástroja na prepájanie Európy (CEF).
 • Súťaž na R2 Mýtna – Lovinobaňa sa blíži k vyhodnoteniu
  06.12.2018 [Aktuality]
  Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek za účasti zástupcov Národnej diaľničnej spoločnosti a predstaviteľov samosprávy dnes informoval o aktuálnom stave súťaže na výstavbu úseku R2 Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce.
 • Pokuty za jazdu po diaľnici načierno už bude možné posielať aj do zahraničia
  06.12.2018 [Aktuality]
  Na poslednom stretnutí ministrov dopravy v Bruseli informovalo rakúske predsedníctvo o prijatí dohody medzi Radou EÚ, Európskym parlamentom a Komisiou o smernici, ktorá umožní vymáhanie pokút od zahraničných vodičov, ktorí jazdia bez zaplatenia po spoplatnených cestách v rámci celej únie.
 • Kritickým bodom pre tunel Višňové bude splnenie ďalšieho míľnika
  05.12.2018 [Aktuality]
  Necelý mesiac pred uplynutím tretieho dôležitého míľnika pri výstavbe diaľničného úseku D1 Lietavská Lúčka - Dubná Skala premiér Peter Pellegrini spolu s ministrom dopravy a výstavby Arpádom Érsekom skontrolovali súčasný postup prác.
 • Minister dopravy úspešne bojoval za práva slovenských dopravcov aj vodičov
  04.12.2018 [Aktuality]
  V skorých ranných hodinách sa skončilo rokovanie rady ministrov pre dopravu, kde sa dohodli podmienky pre vodičov a cestných dopravcov v Európe.
 • Dunajbus sa posúva vpred
  30.11.2018 [Aktuality]
  Príprava projektu Dunajbus, pravidelnej vodnej osobnej dopravy po Dunaji do Bratislavy, má zabezpečené peniaze. Ministerstvo dopravy a výstavby SR dnes podpísalo zmluvu o nenávratnom finančnom príspevku vo výške 92 200 eur z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra na štúdiu realizovateľnosti, ktorá je nutnou podmienkou realizácie projektu.
 • Ministerstvo dopravy pripravuje nové kroky na zvýšenie kapacity na trati Bratislava - Komárno
  29.11.2018 [Aktuality]
  Ministerstvo dopravy chce urýchlene riešiť situáciu na frekventovanej železničnej trati BA – Komárno. Problémom je hlavne nedostatočná kapacita vlakov, ktorá komplikuje cestujúcim každodenné dochádzanie do hlavného mesta. Minister dopravy Arpád Érsek sa preto stretol s predstaviteľmi spoločnosti RegioJet.
 • Železnice Slovenskej republiky povedie ekonóm Juraj Tkáč
  27.11.2018 [Aktuality]
  Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) oddnes povedie Juraj Tkáč. 56-ročného ekonóma do funkcie vymenoval na návrh Správnej rady ŽSR minister dopravy a výstavby Arpád Érsek po odstúpení doterajšieho šéfa ŽSR Martina Erdössyho.
 • Minister skontroloval eurofondové projekty v Košiciach
  19.11.2018 [Aktuality]
  Minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek a zástupcovia Európskej komisie skontrolovali, ako napreduje stavba diaľničného úseku D1 Budimír – Bidovce pri Košiciach. Úsek financovaný z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra je najvýchodnejší úsek najdôležitejšej diaľnice D1, ktorý je v súčasnosti vo výstavbe.