Minister dopravy naštartoval komunikáciu so županmi

štvrtok 8. februára 2018

Bratislava (08. februára 2018) – Riešenie cestnej a železničnej dopravy v jednotlivých krajoch, ako aj možnosti podpory cestovného ruchu alebo vzájomná spolupráca do budúcnosti boli hlavné témy dnešných rokovaní ministra dopravy s ôsmimi predsedmi vyšších územných celkov.  

„Dnes sme sa dohodli, že budeme spoločne postupovať pri rozvoji infraštruktúry v krajoch. Súčasne máme v pláne posilniť spoluprácu medzi ministerstvom a krajmi aj na odbornej úrovni. Išlo o úvodné stretnutie a ďalej sa stretneme v regiónoch, prípadne opäť na ministerstve,” povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR. Všetci prítomní sa zhodli na tom, že výstavba a údržba infraštruktúry sa má riešiť na základe odborných argumentov a nie na základe politického presvedčenia. V tejto súvislosti minister opäť spomenul aj tému o prípadnom otvorení dlhovej brzdy na rozvoj infraštruktúry.

Medzi hlavné témy patrila budúca výstavba diaľnic a rýchlostných ciest, ale aj oprava ciest v správe štátu či jednotlivých krajov, podpora železničnej dopravy a budúcnosť integrácie verejnej osobnej dopravy. Témou bol aj rozvoj železníc a podpora cestovného ruchu.