Ruskí turisti sa zaujímajú o slovenské kúpele a hory

streda 14. marca 2018

Bratislava (14. marca 2018) – Slovensko sa aj tento rok zúčastňuje najväčšej  medzinárodnej výstavy cestovného ruchu MITT Moskva v Rusku. Profesionálnym návštevníkom a tiež širokej verejnosti sa predstavujú slovenské turistické atrakcie od 13. do 15. marca. Turistického veľtrhu sa zúčastňuje viac ako 1900 vystavovateľov zo 187 krajín. Národnú expozíciu zrealizovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR.

„Výstavy cestovného ruchu, ktorých sa zúčastňujeme, sú pre nás príležitosťou ako vytvoriť nové obchodné kontakty a prilákať tak do našej krajiny viac turistov. Slovensko na veľtrhu v Rusku predstavujeme ako atraktívnu celoročnú destináciu, ktorá naplní predstavy o ideálnej dovolenke,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

Na Slovensko pricestovalo od januára do septembra 2017 viac ako 34-tisíc ruských turistov. Ich počet sa zvýšil oproti rovnakému obdobiu z roka 2016 o 25,7%. Ešte výraznejšie, až o 37% sa zvýšil počet prenocovaní a dosiahol tak celkom 107 434 prenocovaní. Návštevníci turistickej výstavy MITT Moskva sa zaujímajú v rámci slovenskej expozície najmä o informácie týkajúce sa kúpeľných a relaxačných pobytov, historicko-kultúrnych a UNESCO pamiatok a o turistiku v horách. Z turistických regiónov je najväčší dopyt po Vysokých Tatrách, regióne Liptov, Orava a z miest sa návštevníci zaujímajú najmä o Bratislavu, Banskú Bystricu, Kremnicu, Banskú Štiavnicu, Žilinu, Trenčín, Košice.

Slovensko sa veľtrhu v Moskve  zúčastňuje s národným stánkom o rozlohe 60 m2. Možnosť prezentácie svojej ponuky využilo 6 slovenských subjektov cestovného ruchu. Sú medzi nimi zástupcovia kúpeľov i oblastná organizácia cestovného ruchu Šariš – Bardejov.

Ministerstvo dopravy prezentovalo Slovensko a jeho regióny v tomto roku ako príťažlivú turistickú destináciu na 15 veľtrhoch a výstavách cestovného ruchu. Do konca roka 2018 sa pripravuje účasť našej krajiny prostredníctvom národných stánkov na ďalších 10 turistických výstavách, napríklad v poľských Katowiciach, Frankfurte, Shanghai, Barcelone alebo v Londýne.