Slovensko ocenené ako najpopulárnejšia turistická destinácia

štvrtok 8. marca 2018

Bratislava (8. marca 2018) – Slovensko dostalo na tohtoročnom medzinárodnom  veľtrhu cestovného ruchu GITF Guangzhou International Travel Fair v Číne cenu za najpopulárnejšiu destináciu. Ocenenie vyzdvihlo krásy krajiny, rôzne druhy turistiky a kvalitné ubytovanie. Jediné európske krajiny, ktoré toto ocenenie získali, boli Slovensko a susedné Poľsko. Podujatie GITF Guangzhou, ktoré sa konalo 1. – 3. marca, patrí medzi  najvýznamnejšie výstavy cestovného ruchu v ázijsko-pacifickom regióne. Poskytuje priestor pre stretnutia odborníkov zo všetkých oblasti turizmu, cestovania a je miestom konania významných odborných konferencií. Na veľtrhu vystavovalo vyše 60 krajín a za tri dni ho navštívilo  približne 200-tisíc návštevníkov.

Ocenenie Slovenska ako najpopulárnejšej turistickej destinácie potvrdilo kroky ministerstva dopravy, ktoré po začlení Slovenskej agentúry pre cestovný ruch priamo do svojej organizačnej štruktúry zlepšuje prezentáciu Slovenska na zahraničných trhoch. Potvrdilo sa, že Slovensko je vo svete vnímané ako atraktívna, dôveryhodná a vyspelá krajina.

Propagáciu a marketing Slovenska v zahraničí na seba koncom roka 2016 prevzal  rezort dopravy a výstavy. Svoje úlohy v prezentovaní našej krajiny vykonáva úspešne a efektívne. Potvrdzujú to aj posledné čísla návštevnosti. Počas prvých troch kvartálov roku 2017 bolo na Slovensku ubytovaných viac ako 4,2 milióna hostí, čo predstavuje o 311-tisíc viac návštevníkov ako v roku 2016 (+ 8 %). Top destináciami na Slovensku sú dlhodobo Tatry, Bratislava, Liptov, kúpele alebo kultúrne a prírodné pamiatky UNESCO. 

V tomto roku sa od januára až doteraz ministerstvo dopravy zúčastnilo s národným stánkom SR na 14 veľtrhoch a výstavách cestovného ruchu, z toho jeden bol na Slovensku. Do konca roka 2018 pripravuje rezort dopravy v zahraničí účasť Slovenskej republiky  na ďalších 11 veľtrhoch a výstavách cestovného ruchu.