Slovensko oslovuje turistov na najväčšom maďarskom veľtrhu cestovného ruchu

štvrtok 1. marca 2018

Budapešť (1. marca 2018) – Maďarskí turisti vyhľadávajú dovolenku na Slovenku. Na medzinárodnom veľtrhu cestovného ruchu UTAZÁS 2018, ktorý sa koná od 1. - 4. marca v Budapešti budeme prezentovať to najlepšie zo Slovenska. Susedné Maďarsko patrí medzi prioritné a hlavné zdrojové trhy príjazdového cestovného ruchu Slovenska. Na otvorení brán najvýznamnejšieho podujatia svojho druhu v Maďarsku sa zúčastnil aj minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

„Veľmi rád by som pozval našich maďarských susedov do našej krajiny. Výhodami našej ponuky pre maďarského návštevníka sú najmä dobrá dostupnosť aj naše prírodné a kultúrne bohatstvo. Pre udržanie si atraktívnosti na maďarskom trhu je dôležité stále prichádzať s inováciami v oblasti cestovného ruchu a poskytovať kvalitné cenovo dostupné služby,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

 

Maďari tvoria dlhodobo štvrtú najpočetnejšiu klientelu v ubytovacích zariadeniach na Slovensku. Za prvých jedenásť mesiacov roka 2017 prišlo na Slovensko 94 064 maďarských turistov, čo bolo o 10,8% viac než v porovnateľnom období roku 2016. Priemerný počet prenocovaní maďarských turistov v slovenských ubytovacích zariadeniach sa medziročne zvýšil o 1,6% na 2,2 nocí za obdobie od januára do novembra 2017. Podiel na zahraničnej návštevnosti Slovenskej republiky bol v sledovanom období v prípade Maďarska na úrovni 4,64%.

Najvyhľadávanejším regiónom maďarskými turistami je Bratislavský kraj,  ktorý je nasledovaný Prešovským a Banskobystrickým krajom. Hostia z Maďarska preferujú relax a mestský cestovný ruch počas celého roka. Vyhľadávajú aj aktivity zamerané na turistiku, zimné športy a zážitkovú gastronómiu.