Slovenský cestovný ruch na veľtrhu v Madride

piatok 19. januára 2018

Bratislava (19. januára 2018) – Na veľtrhu cestovného ruchu FITUR MADRID sa predstavuje medzi viac ako 160 krajinami aj Slovensko. Toto podujatie je najvýznamnejším medzinárodným veľtrhom cestovného ruchu v Španielsku. Zúčastňujú sa ho významní medzinárodní tour-operátori najmä z Latinskej Ameriky, Ázie a Austrálie. Národný stánok SR zastrešuje ministerstvo dopravy a výstavby. Jeho mottom je slogan „Travel in Slovakia – Good Idea“.

„Vážime si každého zahraničného hosťa, ktorý príde navštíviť našu krajinu. Myslím, že sme urobili v oblasti prezentácie cestovného ruchu veľa dobrej práce. Veľmi dobrou správou je, že návštevnosť Slovenska rástla aj počas prvých ôsmich mesiacov minulého roka. Považujem za dôležité aj naďalej zvyšovať kvalitu našich služieb, ktoré sú podstatné na prilákanie zahraničných hostí, a aj preto, aby sa k nám radi vracali,“ povedal Arpád Érsek, minister dopravy a výstavby SR.

Národný stánok predstavuje Slovensko ako rozvinutú, bezpečnú a príťažlivú krajinu. Poskytuje množstvo informácií o našich najkrajších destináciách, prírodných a kultúrnych pamiatkach a dedičstve UNESCO. Slovenská delegácia pripravila pre pozvaných odborníkov a hostí zo sféry diplomacie a médií multimediálnu prezentáciu. Veľkej popularite sa teší gastronómia a možnosti kúpeľných pobytov. Prezentáciu Slovenska si môžu prezrieť desiatky tisíc návštevníkov výstavy. Minuloročná návštevnosť dosiahla viac ako 135-tisíc odborníkov a 107-tisíc návštevníkov z radov širokej verejnosti. Očakávania organizátorov sa aj v roku 2018 pohybujú v podobných číslach.