Skočiť na obsah

Druhé kolo žiadostí o príspevky na domy s takmer nulovou potrebou energie sa naplnilo za 25 minút

streda 1. júla 2020

Elektronické žiadosti o príspevok vo výške 8000 eur na stavbu nových rodinných domov v energetickej triede A0 mohli občania podávať od dnešnej ôsmej hodiny. Za 25 minút sa stanovený počet 200 žiadostí naplnil.

„Veľmi ma teší, že tento typ príspevku je už široko známy a občania sa na druhé kolo výzvy pripravili. Je dobrou správou, že ľudia chcú bývať ekologicky a s ohľadom na životné prostredie, výstavba rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie k tomu výrazne prispieva. Budem sa snažiť, aby sme vyčlenili ďalšie peniaze a vyhlásili tretie kolo ešte tento rok," uviedol minister dopravy Andrej Doležal.

V poradí druhú výzvu na predkladanie žiadostí o príspevok na rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie vyhlásilo  ministerstvo v polovici mája. Aj v tomto kole bola výška príspevku 8 000 eur.

Príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie je možné poskytnúť na nové rodinné domy s podlahovou plochou do 200 m2, na ktoré bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie najskôr v roku 2018. Rodinný dom musí spĺňať požiadavky na energetickú hospodárnosť budov pre budovy s takmer nulovou potrebou energie. Všetky podmienky poskytnutia príspevku verejnosť nájde na webovom portáli www.byvajteusporne.sk.