Skočiť na obsah

Kampaň Do práce na bicykli presúvame na september

sobota 18. apríla 2020

Vyznávači jazdy na dvoch kolesách budú jazdiť do práce až v septembri. Tradičnú májovú kampaň Do práce na bicykli presúva Ministerstvo dopravy a výstavby SR z dôvodu pretrvávajúcich opatrení na zabránenie rozšírenia pandémie koronavírusu na september 2020.

Kampaň Do práce na bicykli sa teší každý rok veľkému záujmu. Nutnú zmenu termínu kampane vnímam aj ako určitý pozitívny symbol. Už niekoľko rokov totiž prebieha vo viacerých európskych mestách práve v mesiaci september podujatie Európsky týždeň mobility. Tento rok to bude v týždni od 16. do 22. septembra. Oceňujem, že občania a samosprávy majú záujem o rozvoj cyklistickej dopravy, čím prispievajú aj v tejto neľahkej dobe k možnosti zníženia enormného množstva áut na našich cestách,“ uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Po dohode s organizačným a technickým garantom kampane, Občianskou cykloiniciatívou Banská Bystrica, je prebiehajúca registrácia samospráv predĺžená do  18. augusta 2020 s následným prihlasovaním jednotlivých 2 - 4-členných tímov do 7. septembra 2020. Samotná kampaň tak bude prebiehať od 1. do 30. septembra 2020. Bližšie podrobnosti sú uvedené na webovej stránke

http://www.dopracenabicykli.eu

Naďalej platí, že elektronický rezervačný a evidenčný systém prinesie aj v tomto roku výhodnú možnosť pre zúčastnené samosprávy získať údaje o najčastejšie používaných cestách, ktoré môže neskôr využiť pri plánovaní výstavby bezpečnej cyklistickej infraštruktúry. Cyklisti môžu zároveň operatívne využívať mobilné telefóny na nahlasovanie nedostatkov na cyklistickej infraštruktúre správcom miestnych komunikácií.