Skočiť na obsah

Letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách je oficiálne otvorená

pondelok 15. júna 2020

Jazdou historických električiek Kométa a Trojča z Popradu až na Štrbské pleso sme slávnostne otvorili letnú turistickú vo Vysokých Tatrách. Od tohtoročného leta si veľa sľubuje celý segment cestovného ruchu, ktorý prišiel pre koronavírus o záver zimných lyžovačiek a celú jarnú sezónu.

„Toto leto je pre našich hotelierov a prevádzkovateľov ďalších služieb pre turistov rozhodujúce z hľadiska prežitia. Pozývame preto návštevníkov, aby prišli do Tatier, strávili tu svoju letnú dovolenku a podporili tak lokálnu ekonomiku. Podmienky na ideálnu letnú dovolenku v horách sú pripravené,“ uviedla štátna tajomníčka ministerstva dopravy Katarína Bruncková.

Generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu na ministerstve Radúz Dula dodal, že: ,,Cestovný ruch má na Slovensku obrovský potenciál, spravím s kolegami všetko pre to, aby sme ho naštartovali a rozvíjali, práve teraz je na to najvyšší čas. Dovolenka na Slovensku je dobrý nápad.“

Naše veľhory ponúkajú okrem krásnych turistických chodníkov aj ďalšie možnosti. Sú to napríklad jaskyne, prírodné aj umelé kúpaliská a akvaparky, skanzeny a pre milovníkov železničnej dopravy je určite atrakciou Tatranská elektrická železnica s viac ako 100-ročnou históriou. Dodnes plní svoju funkciu, je ekologickým a rýchlym dopravným prostriedkom vo vysokohorskom prostredí s krásnymi výhľadmi na tatranskú prírodu.