Skočiť na obsah

Minister dopravy Andrej Doležal chce umožniť opätovné fungovanie autoškôl

utorok 21. apríla 2020

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal požiadal Ústredný krízový štáb, aby prerokoval možnosť fungovania autoškôl počas koronakrízy. Ministerstvo zároveň pripravilo zmenu vyhlášky, ktorá umožní vyučovať 100% teórie online.  

Uvedomujem si, akévaž ekonomickésledky spôsobili opatrenia proti šíreniu koronavírusu taxislužm, či autoškolám a ďalším prevádzkam v rezorte dopravy. Teší ma, že v druhej fáze uvoľňovania prevádzok budú taxikári voziť za sprísnených hygienických podmienok aj ľudí. Intenzívne však pracujeme na pomoci ďalším zasiahnutým prevádzkam, medzi nimi aj autoškolám,“ uviedol minister dopravy a výstavby Andrej Doležal.

Už v súčasnosti môže prebiehať časť vodičského kurzu online, maximálne však 20% teoretickej výučby. Rezort dopravy preto pripravil zmenu vyhlášky, ktorá umožní 100% teoretického vyučovania online. Z dôvodu legislatívneho procesu môže novela vstúpiť do platnosti najskôr 23. mája 2020.

Povolenie praktickej časti výučby závisí od prerokovania žiadosti ministerstva na Ústrednom krízovom štábe. Rozhodujúce slovo tak bude mať v tomto prípade hlavný hygienik SR. Napriek závažnosti ekonomických strát sú všetky opatrenia Ústredného krízového štábu v súlade s vývojom epidemiologickej situácie. Ministerstvo dopravy a výstavby SR ich plne rešpektuje a verí, že vďaka ich dodržiavaniu bude možné v krátkom čase obnoviť zatvorené prevádzky obchodov a služieb.