Skočiť na obsah

Novým šéfom ŽSR sa stal Radoslav Štefánek

pondelok 18. septembra 2023

Železnice Slovenskej republiky majú nového generálneho riaditeľa. Vo výberovom konaní, ktoré organizovala Správna rada ŽSR, uspel Radoslav Štefánek.

Výberové konanie sa vyhlásilo potom, čo generálny riaditeľ Miloslav Havrila v júni požiadal o uvoľnenie z funkcie zo zdravotných dôvodov. Išlo pritom o prvé výberové konanie po 20 rokoch.

„Na ŽSR čakajú veľké výzvy, v prvom rade sa musia vysporiadať s obrovským investičným dlhom na infraštruktúre. S tým sa bude musieť nový generálny riaditeľ popasovať,“ priblížil minister dopravy SR Pavol Lančarič.

O post generálneho riaditeľa ŽSR sa uchádzali štyria kandidáti, pričom za proces výberového konania bola zodpovedná Správna rada ŽSR. Tá následne kandidáta s najvyšším počtom bodov navrhla ministrovi dopravy na vymenovanie, pričom minister sa s ich názorom stotožnil a rozhodol sa Radoslava Štefáneka vymenovať za nového generálneho riaditeľa ŽSR.

„Verím, že výber nového generálneho riaditeľa, ktorý vzišiel z transparentného výberového konania, ŽSR prospeje. Chcel som, aby bol vybraný odborník a nie politický nominant. To sa aj podarilo, keďže Radoslav Štefánek je odborník s výbornými referenciami. Zároveň sa chcem veľmi pekne poďakovať pánovi Havrilovi za jeho takmer 40-ročné profesionálne pôsobenie na rôznych železničiarskych pozíciách. Veľmi si vážim, čo pre ŽSR urobil a oceňujem jeho odhodlanosť, nasadenie a osobný prístup k riadeniu spoločnosti,“ dodal šéf rezortu dopravy.