Petra Vlhová bude lákať na zimnú dovolenku na Slovensku

štvrtok 13. decembra 2018

Slovenská lyžiarka svetového formátu Petra Vlhová sa stala tvárou zimnej kampane „Dovolenka na Slovensku - dobrý nápad“. Zmluvu podpísala spoločne s ministrom dopravy Arpádom Érsekom, ktorého rezort je zodpovedný aj za cestovný ruch. Zimnú kampaň budú prezentovať aj svetové médiá už v nasledujúcich mesiacoch.

„Som veľmi rád a zároveň som hrdý, že slovenská športovkyňa svetového formátu akou je Petra Vlhová, je súčasťou našej zimnej kampane. Aj vďaka nej môžu turisti spoznať, že naše hory a lyžiarske strediská stoja za to, aby ich navštívili. Zároveň takto podporíme slovenskú športovkyňu, ktorej úspechy robia dobré meno Slovensku už dlhé roky,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Zimná kampaň „Dovolenka na Slovensku – dobrý nápad“ („Slovakia Good Idea“) bude prezentovaná prostredníctvom TV spotov. Jej cieľom je pozvať turistov na zimnú dovolenku. V nasledujúcich mesiacoch ju budú uvádzať vybrané médiá ako  Eurosport, Digi sport, JoJ, Joj plus, Wau a TA3.

„Som hrdá, že môžem byť ambasádorkou Slovenska a prispieť tak k zviditeľneniu Slovenska nielen svojimi výkonmi na svahu, ale aj pozitívnou reklamou na našu krásnu krajinu,“ povedala Petra Vlhová.

Ministerstvo dopravy chce v rámci propagácie cestovného ruchu na Slovensku podporovať viaceré športy aj v súvislosti s blížiacimi MS v hokeji 2019.