Petra Vlhová je opäť tvárou zimnej kampane na slovenskú dovolenku

utorok 10. decembra 2019

Slovenská lyžiarka svetového formátu Petra Vlhová bude aj tento rok tvárou zimnej kampane „Dovolenka na Slovensku - dobrý nápad“. Zmluvu podpísala spoločne s ministrom dopravy Arpádom Érsekom, ktorého rezort je zodpovedný aj za cestovný ruch. Zimnú kampaň budú prezentovať slovenské médiá. Diváci ju uvidia na športových a verejných podujatiach v nasledujúcich mesiacoch.

„Som nesmierne rád, že na propagácii Slovenska ako krajiny, ktorú stojí za to navštíviť, sa bude v zimnej sezóne 2019/2020 opäť podieľať naša najlepšia lyžiarka Petra Vlhová. Špičkoví športovci sú skvelými vyslancami cestovného ruchu,“ povedal po podpise zmluvy s Petrou Vlhovou minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Zimná kampaň bude tento rok používať slogan „TRAVEL IN SLOVAKIA – GOOD IDEA“ („Cestovanie na Slovensko je dobrý nápad“). Cieľom kampane je pozvať domácich a zahraničných turistov na zimnú dovolenku na slovenské hory. V nasledujúcich mesiacoch ju budú uvádzať vybrané médiá ako Markíza, TA3, Joj, Joj Plus, Joj WAU, Eurosport 1 a Eurosport 2. Ministerstvo dopravy a jeho sekcia cestovného ruchu začali s Petrou Vlhovou spolupracovať už počas minulej zimnej sezóny.

O propagáciu Slovenska ako turistickej destinácie dbá rezort dopravy celoročne.  Využíva na to rôzne nástroje, napr. národné stánky SR na medzinárodných veľtrhoch cestovného ruchu v rôznych európskych mestách a realizuje zimné a letné kampane v slovenských a zahraničných médiách. Pozitívne sa osvedčilo organizovanie infociest a poznávacích študijných ciest pre zástupcov cestovných kancelárií (touroperátorov) a médií prioritne z hlavných zdrojových trhov, či spoločná prezentácia krajín V4 na vzdialených trhoch, a množstvo ďalších aktivít. Výsledkom je kontinuálny rast návštevnosti, a to v kategórii domácich i zahraničných hostí.