Podtatranský vlak medzi poľskou Muszynou a Popradom láme rekordy v preprave cestujúcich

piatok 9. augusta 2019

Nový sezónny spoj z poľskej Muszyny do Popradu a späť má medzi cestujúcou verejnosťou úspech a stal sa jednou z turistických atrakcií letnej sezóny. Celkovo toto víkendové spojenie (zatiaľ 12 dní) oslovilo už takmer 4000 záujemcov, čím sa prekročili aj najoptimistickejšie očakávania. Podtatranský vlak, ako rýchle spojenie spájajúce aj Kežmarok a Starú Ľubovňu, premáva cez letné prázdniny počas víkendov. Toto nové slovensko – poľské dopravné prepojenie bolo zaradené do cestovného poriadku vo verejnom záujme a je dotované ministerstvom dopravy.

 „Som rád, že sa nám podarilo zrealizovať niekoľkoročné úsilie a letný vlak z Popradu do Muszyny a späť sa stal obľúbeným spojením a dovolenkovým hitom. Toto železničné spojenie na slovensko-poľskom pohraničí pomôže zvýšiť atraktivitu regiónu a priláka viac turistov, pre ktorých sa zjednoduší cestovanie,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Ministerstvo dopravy sa tri roky snažilo zaviesť toto cezhraničné spojenie v záujme zjednodušenia cestovania, podpory regiónov a cestovného ruchu, kde rezort videl jasne rastúci potenciál. Na vlak z Popradu do Muszyny nadväzujú aj prípoje smerom na Krynicu a Nowy Sacz, čo cestujúcim umožňuje dostať sa až do/z Krakova, pričom na území Slovenska naň nadväzujú prípoje do Košíc, resp. Starého Smokovca a Štrbského Plesa. Po prvých poznatkoch z prevádzkovania tohto vlaku je po Vysokých Tatrách najväčší záujem o Starú Ľubovňu, ale najväčší ohlas medzi poľskými cestujúcimi je na možnosť vychutnávať si samotnú jazdu s výhľadom na tatranské končiare.