Štátna tajomníčka Katarína Bruncková rokovala so slovinským ministrom o spolupráci na podporu cestovného ruchu

streda 22. júla 2020

Spoločná propagácia strednej Európy na vzdialených trhoch ako je Ázia, či južná Amerika, skúsenosti Slovinska po zavedení poukazov na podporu domáceho cestovného ruchu aj s vouchermi na objednané zájazdy, ktoré sa pre koronavírus neuskutočnili – to boli témy rokovania štátnej tajomníčky MDV SR Kataríny Brunckovej s ministrom pre hospodársky rozvoj a technológie Slovinskej republiky Zdravkom Počivalšekom. 

Slovinská republika už zaviedla obdobu našich rekreačných poukazov pre všetkých svojich dospelých občanov aj deti. Zatiaľ ho využilo 120 000 Slovincov, ktorí sa rozhodli stráviť dovolenku vo svojej vlasti a takto podporiť ich segment turizmu.

„Požiadala som pána ministra Počivalšeka o dáta súvisiace so zavedením rekreačných poukazov. Tieto informácie a skúsenosti kolegov zo Slovinska sú pre nás cenné pri príprave zmien v našom systéme rekreačných poukazov,“ uviedla  štátna tajomníčka Katarína Bruncková. Návrh na zmeny v rekreačných poukazoch už rezort pripravil, čaká na dohodu koaličných strán a následne schválenie Vládou SR a NRSR.

Slovinský minister Zdravko Počivalšeko prišiel s návrhom na spoločnú propagáciu dovolenkovej destinácie strednej Európy na vzdialených trhoch Ázie a južnej Ameriky. ,,Návrh je pre nás zaujímavý, lebo propagácia našej krajiny ako turistickej destinácie v ďalekom zahraničí je mimoriadne finančne nákladná. Spojením síl kolegov z viacerých krajín strednej Európy by sme to mohli efektívne dokázať a prilákať turistov aj pre nás z netradičných kútov sveta,“ reagoval generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu na MDV SR Radúz Dula.