Skočiť na obsah

Štúdium cestovného ruchu ponúka zahraničné stáže v medzinárodných hoteloch či návštevu dovolenkových destinácií

piatok 12. mája 2023

Cestovný ruch sa dlhodobo borí s nedostatkom pracovníkov. Štúdium gastra, hotelierstva a cestovného ruchu ponúka zaujímavé zahraničné stáže v najlepších podnikoch či návštevu vyhľadávaných dovolenkových destinácií v rámci praxe. 

Možnosti štúdia predstavia záujemcom v pondelok 15. mája na podujatí Študuj cestovný ruch v rámci Horeca Digital v košickom Kulturparku od 9:00 do 14:00.

„Aj takto chceme zvýšiť záujem žiakov o štúdium na stredných odborných školách, vysokých školách a univerzitách. Chceme ukázať, že tento sektor ponúka možnosť kariérneho rastu a oplatí sa ho študovať,“ priblížila štátna tajomníčka Ministerstva dopravy SR Katarína Bruncková.

Návštevníkom podujatia vystavovatelia predstavia študijné odbory z oblasti cestovného ruchu, ktoré môžu študovať na rezortných stredných odborných a vysokých školách.

„Záujem o čašníkov, baristov, barmanov, someliérov, kuchárov, cukrárov rastie, o čom svedčí aj takmer 5700 miest, ktoré ponúkajú zamestnávatelia v systéme duálneho vzdelávania. Duálne vzdelávanie znamená pre študentov odbornú prípravu s profesionálmi, možnosť získať tie najlepšie zručnosti a vedomosti od skúsených spolupracovníkov, lepšie uplatnenie a plat,  ako aj naštartovanie kariéry ihneď po absolvovaní štúdia,“ vyzdvihol prezident Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska Marek Harbuľák.