Skočiť na obsah

Vnútroštátne výletné a vyhliadkové lode už môžu plávať

piatok 15. mája 2020

Prevádzkovatelia výletných lodí sa môžu plaviť na našich vodných tokoch a plochách už od dnešného dňa. Ústredný krízový štáb povolil ich plavbu aj s pasažiermi za dodržania hygienických opatrení. Minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal očakáva, že to pomôže ťažko skúšanému cestovnému ruchu u nás.

„Som veľmi rád, že vďaka zlepšujúcej sa epidemiologickej situácii sme na Ústrednom krízovom štábe vyrokovali povolenie pre naše výletné lode. Dúfam, že to ocenia prevádzkovatelia lodí aj návštevníci, ktorí po mesiacoch obmedzení môžu vyraziť na výlet loďou. Verím, že aj toto opatrenie pomôže oživiť domáci cestovný ruch “, reagoval minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Povolenie platí aj pre malé plavidlá. Prevádzkovatelia komerčných lodí musia začiatok plavebnej prevádzky oznámiť Útvaru vedúceho hygienika rezortu dopravy. Pre návštevníkov na lodiach sú povinné ochranné rúška, rukavice alebo použitie účinnej dezinfekcie rúk.

Pre pendlerov bude od 28. mája 2020 počas pracovných dní premávať prievozná loď, tzv. kompa na vodnej ceste Morava medzi obcami Záhorská Ves a Angern/March