Výsledky jubilejného 20. ročníka súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie sú už známe

utorok 29. mája 2018

Minister dopravy a výstavby SR ocenil najlepšie riešenia výstavby bytových domov v rámci 20. ročníka súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie.

Odovzdanie ocenení je pre mňa príležitosťou poďakovať sa za prácu všetkým, ktorí sa podieľajú na zvyšovaní úrovne bývania na Slovensku,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Cieľom súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie je podporovať a propagovať výstavbu progresívnych a cenovo dostupných riešení bytov, poukázať na kvalitné a zároveň finančne nenáročné riešenia bytov a podporovať tak rozvoj bytovej výstavby na Slovensku. 

V 20. ročníku boli hodnotené bytové budovy dokončené a skolaudované na území Slovenskej republiky v priebehu roka 2017. Do súťaže bolo zaradených celkom 12 súťažných návrhov v troch kategóriách.  Na základe rozhodnutia odbornej poroty pod vedením prof. Ing. Antona Puškára, PhD. Minister dopravy odovzdal ocenenie 4 stavbám. Všetky štyri ocenené stavby boli zaradené do kategória A – byty v bytových alebo rodinných domoch s úsporným riešením.

Ocenenia v kategórii A získali stavby:

1. miesto: Radový rodinný dom SO1 – SO4 - 8 b. j. v obci Miloslavov

2. miesto: Bytový dom - 36 b. j.  v obci Vrakúň

                     Bytový dom – 16 b. j.  v meste Sabinov

3. miesto: Bytový dom – 24 b. j. v obci Mýto pod Ďumbierom