Skočiť na obsah

Vyzývame ubytovacie zariadenia, aby poskytli svoje služby pre potreby dobrovoľnej karantény

piatok 23. októbra 2020

Bratislava (23. októbra 2020) – Ministerstvo dopravy spoločne s Asociáciou hotelov a reštaurácií Slovenska sumarizujú kontakty na ubytovacie zariadenia, ktoré sa dobrovoľne rozhodnú poskytnúť svoje služby pre účely karantény. Pozitívne testovaní na ochorenie Covid-19 sa tak môžu rozhodnúť, či povinnú izoláciu absolvujú mimo domova. Cenové podmienky si stanovujú samotní hotelieri a náklady spojené s ubytovaním si hostia hradia sami.

„Čaká nás veľká výzva, akou je celoplošné testovanie. Nie všetci, ktorým vyjde test pozitívne, budú chcieť ostať v domácej izolácii, aby neohrozili svojich príbuzných. Aj rezort dopravy chce prispieť a preto vyzývame všetkých hotelierov, aby sa prihlásili a ponúkli svoje ubytovacie kapacity pre potreby dobrovoľnej karantény. Verím, že aj v týchto ťažkých časoch sa dokážeme spoločne zomknúť,“ povedal minister dopravy Andrej Doležal. 

Prevádzkovatelia ubytovacích zariadení, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú poskytnúť svoje služby pre tento účel, budú postupovať ako pri štandardnom predaji izieb. Prihlásiť sa môžu prostredníctvom formuláru, ktorý zverejnila Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska na svojej webovej stránke. Link TU:

https://www.ahrs.sk/8-aktuality/1233-opatrenia-sa-sprisnia