Skočiť na obsah

ZSSK Cargo povedie Jaroslav Daniška

štvrtok 16. novembra 2023

Železničnú spoločnosť Cargo Slovakia povedie Jaroslav Daniška, ktorý na poste predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa nahradil Romana Gona. Novými členmi predstavenstva sa stali Matej Hambálek a Miroslav Hopta.

Jaroslav Daniška pôsobí v ZSSK Cargo od roku 2012 ako riaditeľ úseku obchodu a služieb, predtým úseku obchodu. Od stredy 15. novembra je ako člen predstavenstva vymenovaný za predsedu predstavenstva, a dočasne za generálneho riaditeľa spoločnosti, maximálne na šesť mesiacov, kým spoločnosť neuskutoční výberové konanie.      

K personálnym zmenám došlo aj v zložení predstavenstva - členmi sa stali Miroslav Hopta a Matej Hambálek, ktorý je zároveň podpredsedom predstavenstva. Obidvaja sú členmi predstavenstva dočasne, maximálne na šesť mesiacov, pokiaľ nebude rezortom dopravy uskutočnené výberové konanie.

Miroslav Hopta pracuje v spoločnosti na rôznych pozíciách už 18 rokov, bol aj podpredsedom predstavenstva a aktuálne je riaditeľ úseku prevádzky. Matej Hambálek pracoval v  ZSSK Cargo v rokoch 2012 – 2016 na manažérskej pozícii ako riaditeľ odboru riadenia logistiky a nákupu.