Skočiť na obsah

Uzatvorenie všetkých maloobchodných prevádzok a všetkých prevádzok poskytujúcich služby

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky dňa 29.marca 2020 vydal opatrenie č. LP/2777/2020 (.pdf, 115 kB), ktorým sa s účinnosťou od 30. marca 2020 do odvolania uzatvárajú všetky maloobchodné prevádzky a všetky prevádzky poskytujúce služby okrem prevádzok uvedených v opatrení a nariaďujú sa ďalšie podmienky činnosti.

Prevádzky uvedené v opatrení musia sprísniť hygienický režim. S účinnosťou od 30. marca do odvolania umožnia, respektíve zabezpečia: vstup a pobyt v prevádzke len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka, atď.)/pri vchode do prevádzky aplikovať dezinfekciu na ruky alebo poskytnúť jednorazové rukavice/v radách nakupujúcich zabezpečiť odstup minimálne 2 metre/počet nakupujúcich v prevádzke v jednom okamihu nesmie prekročiť koncentráciu jeden nakupujúci na 25 m2 z predajnej plochy prevádzky/na všetky vstupy do prevádzky viditeľne umiestniť oznam o povinnosti dodržiavať vyššie uvedené hygienické opatrenia a oznam o maximálnom počte zákazníkov v jednom okamihu.

Pre bližšie podrobnosti k uvedenému opatreniu je potrebné kontaktovať Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky alebo Regionálne úrady verejného zdravotníctva v Slovenskej republike.

V súvislosti s týmto opatrením Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky môžu byť od 30. marca 2020 otvorené stanice technickej kontroly, pracoviská emisnej kontroly ako aj  pracoviská kontroly originality, pracoviská montáže plynových zariadení,  autorizované a registrované dielne na overovanie tachografov a obmedzovačov.